Burçların genel özellikleri nelerdir? Burcunuz nedir? Burcunuza göre karekteristik özellikleriniz nelerdir?

ATEŞ GRUBU
Ateş grubu burçları çok canlı ve güçlüdürler bir yapıya sahiptirler. Yaratıcı, hevesli ve enerjik olurlar .Yeni fikir ve kavramlarla oynamayı sevdikleri için her konuda yeni akımlar getirebilirler. Doğuştan liderdirler, güçlü karizmaları ve ışıltılı karakterleri ile insanları kendilerine çekerler. Yüksek idealleri, geniş görüş açıları, tutkuları ve “herşeyi yapabilirim” iddiaları ile ilham verici ve etkileyicidirler.

Ateş Grubu Burçları
Koç Burcu…..:21 Mart ……… 20 Nisan
Aslan Burcu..:23 Temmuz….22 Ağustos
İkizler Burcu.:22 Mayıs …….. 22 Haziran

TOPRAK GRUBU
Toprak burçları biçim verir, altyapı kurar ve meydana getirir. Zodyak’ın üreticileridir ve olayları gerçekleştirirler. Kendilerinin ya da yakınlarının rüyalarını gerçekleştirirler. Çizim yapmaktan bütçe çıkarmaya, iş programından, iş akışına ve zamanında bitirmeye kadar bir işin tüm evrelerini iyi kavrar ve yaparlar. Kendilerini yaptıkları işe adayan, sorumluluk sahibi kişilerdir. Başarılarının büyük bir bölümünü pratik olmalarına ve ellerindeki kaynakları iyi kullanmalarına borçludurlar. Gerçekçidirler ve kavrama yetenekleri gelişmiştir. Son derece dakiktirler ve zamanlamaları iyidir. Sadık, sabırlı ve dengelidirler. Tedbirli, tutucu bir kişiliğe sahip oldukları için ani kararlar vermez, adımlarını düşünerek atarlar. Bu sayede para, zaman ve enerjilerini boşa harcamazlar. Uzun vadeli planlar yaparlar. Son derece hırslı, kararlı oluşları ve kuvvetli iradeleri ile istedikleri konularda çok başarılı olurlar.

Toprak Grubu Burçları
Boğa Burcu ..:21 Nisan …… 21 Mayıs
Başak Burcu..:23 Ağustos .. 22 Eylül
Oğlak Burcu..:22 Aralık ….. 21 Ocak

SU GRUBU
Su burçları yoğun ve güçlü duygularını özenle korumaya çalışırlar. Aşık oldukları zaman bütün kalpleri ile severler ve çok bağlanırlar. Duygusal, romantik ve çok hassastırlar. Sezgileri çok güçlüdür ve sizin söylediklerinizden çok yüz ifadenizden, ses tonunuzdan,vücut dilinizden anlam çıkarırlar. Bu özellik Balık burcunda çok gelişmiştir. Su, temizler ve hayatın devam etmesini sağlar. Su, evrensel çözücüdür, maddeleri çözer ve onun özelliklerini alır. Su burcundan birine sorununuzu anlatın, kendi sorunu imiş gibi üstlenecektir. Sizi dikkatle dinler, duygularınızı hisseder, manevi destek olur ve iyi tavsiyelerde bulunur.

Su Grubu Burçları

Yengeç Burcu:23 Haziran … 22 Temmuz
Akrep Burcu..:23 Ekim …… 21 Kasım
Balık Burcu…:20 Şubat …… 20 Mart

HAVA GRUBU
Hava burçları düşünce alışverişi ve haberleşmeyi yönetir. Bunlar en entellektüel ve akıllı burçlardır. Meraklı, hareketli hava burçları devamlı yeni fikirlere açtırlar. Akılcı, çok yönlü, konuşkan, hızlı ve uyanık tiplerdir. Tatlılıkları ile her istediklerini yaptırmayı, becerileri ile de zor durumların üstesinden gelmeyi iyi bilirler. Bilgi toplamayı ve yaymayı seven sosyal kişilerdir. Hava burçları Zodyak’ın bilgi işlemcileridir. Bütün burçlar içinde en az duygusal olan ve en tarafsız burçlardır. Doğruya ve gerçeğe çok önem verirler.

Hava Grubu Burçları
İkizler Burcu..:22 Mayıs …. 22 Haziran
Terazi Burcu..:23 Eylül ….. 22 Ekim
Kova Burcu….:22 Ocak ….. 19 Şubat

——————————————————————————–

Burçların insanların karakteristik yapıları ile ilişkili olduğunu söylemek yanlış olmayabilir ancak, burçlara göre fal bakmak ve gelecek tahmininde bulunmak kesinlikle yanlıştır.

Burçların Özellikleri için 6 Yorum Yapılmış
 • recep tayip erdoğan
  17 Ağustos 11 09:10

  ikizlerin özellikleri
  ikizler genellikle sinirli ama şanslı kişilerdir.

 • kamelya
  17 Ağustos 11 09:11

  yay burcu yok neden?
  yayburcuyla ilgili sitede pek fazla bişey bulamadım ben mi göremiyorum yoksa gerçekten yokmu acaba yoksa en kısa zamanda eklenirse sevinirim her burcun resmini özelliklerini gördüm ve yay burcunu göremedim bu beni inanın çok üzdü

 • ceren karışık
  17 Ağustos 11 09:13

  neden yay burcu yok
  ben yay burcuyum ama ne yazık ki burcumla ilgili hiç birşey bulamadım neden diğer burçlar varda yay burcu hakkında bir şey yok

 • leyla yolcu
  17 Ağustos 11 09:15

  çok doğru
  bende akrep burcu su grubundayım ve yazılanlar tamamıyla bana uyuyor

 • ECE DURMAZ
  17 Ağustos 11 09:16

  UNUTULMUŞ BURÇ
  Merhabalar ben yay burcuyum ama siz yay burcunun ne grupta olduğunu ve özelliğini unutmuşsunuz sanırım:)

 • tuğba
  17 Ağustos 11 09:17

  yay
  yay burcu ateş grubundadır. ikizler ile yay burcunun yerini karıştırmışlar.ateş grubunun özellikleri yayın da özellikleridir doğal olarak…